3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю встановлений 3 грудня кожного року Генеральною Асамблеєю ООН 1992 року на 47-й сесії (резолюція № A/RES/47/3). Генеральна Асамблея закликала всі держави і міжнародні організації співпрацювати у проведенні цього дня.

Пізніше, на тій самій сесії, у резолюції № A/RES/47/88 Генеральна Асамблея закликала держави-члени ООН проводити заходи на відзначення Міжнародного дня інвалідів з метою інтеграції інвалідів у життя суспільства.

Та вже 13 грудня 2006 року була прийнята Конвенція про права інвалідів. Прийнята резолюцією 61/106 Генеральної Асамблеї ООН. Мета цієї Конвенції полягає в заохоченні, захисті та забезпеченні повного і рівного здійснення всіма інвалідами всіх прав людини та основних свобод, а також у заохоченні поваги до притаманної їм гідності.

До інвалідів належать особи зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, які під час взаємодії з різноманітними бар'єрами можуть заважати їхній повній та ефективній участі в житті суспільства нарівні з іншими. Загальні принципи

Принципами цієї Конвенції є:

  1. a) повага до притаманної людині гідності, її особистої самостійності, включно зі свободою робити свій власний вибір, і незалежності;
  2. b) недискримінація;
  3. c) повне й ефективне залучення та включення в суспільство;
  4. d) повага до особливостей інвалідів та їх прийняття як компонента людського різноманіття і частини людства;
  5. e) рівність можливостей;
  6. f) доступність;
  7. g) рівність чоловіків і жінок;
  8. h) повага до здібностей дітей-інвалідів, що розвиваються, і повага до права дітей-інвалідів зберігати свою індивідуальність.

Мета Міжнародного дня людей з інвалідністю:

  • Привернення уваги до їхніх проблем;
  • Захист прав людей з обмеженими можливостями в усьому світі;
  • Проведення заходів щодо інформування населення про потреби людей з інвалідністю;
  • Вжиття заходів з метою поліпшення їхнього становища в суспільстві та трудової діяльності;
  • Забезпечення для таких людей рівних можливостей;
  • Інтеграція осіб з інвалідністю в життя суспільства.

 

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, понад один мільярд людей - а це близько 15% населення світу - стикаються з будь-якою формою інвалідності. І, як очікується, що ця цифра зростатиме у зв'язку зі старінням населення та зростанням поширеності неінфекційних захворювань. В Україні налічується близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. І їм дуже потрібна допомога. 

 

Ресурси які були використані: