Всесвітній День біженця на Харківщині — у місці тимчасового проживання в м.Зміїв відбувся захід, що обʼєднав вимушених переселенців, локальні та міжнародні неурядові організації й місцеву владу.

ГО «Десяте квітня» спільно із ГО «Проліска» за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні організували захід, спрямований на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у місцеву громаду через активну участь місцевих жителів.

Міський голова Змієва Павло Вікторович Голодніков приєднався до заходу: «Внутрішньо переміщені особи – це частинка нашої великої громади. І підтримка цієї категорії людей й надалі буде беззаперечною.»

Павло Вікторович подякував Агентству ООН у справах біженців та їх партнерам за активну підтримку у досягненні цієї важливої мети.

Представник Агентства ООН у справах біженців Teddy Leposky також звернувся до присутніх і висловив слова підтримки учасникам заходу, відзначивши важливість зусиль інтеграції ВПО у місцеву громаду.

Зустріч пройшла насичено:
▫️різноманітні культурні та освітні заходи, спрямованих на сприяння взаєморозумінню, емоційному розвантаженню та згуртуванню місцевого населення і внутрішньо переміщених осіб;
▫️ інформаційний захід для дорослих та дітей від ГО «Проліска»;
▫️ майстерклас із виготовлення ляльки-мотанки від майстрині м.Зміїв Ольги Колінько.

Всі мешканці колективного центру отримали пледи та гігієнічні набори від ГО «Проліска».

«Обійми добра» — під такою назвою мешканці Словʼянська та Краматорська відвідали присвячений Всесвітньому Дню біженця захід, що організувала ГО «Десяте квітня» спільно з низкою неурядових організацій Донеччини.

Міграція як складний соціально-політичний та соціокультурний феномен є важливим питанням для людства, адже цей процес нерозривно пов’язаний з етнічними, економічними, географічними, демографічними, політичними аспектами життя сучасних суспільств.

Серед гостей заходу були і місцеві мешканці Донеччини, і внутрішньо переміщені особи (зокрема представники ромської спільноти), і поверненці.

Метою зустрічі було привернення уваги суспільства до труднощів людей, які змушені були переміститися до нового місця проживання в пошуках притулку через військові конфлікти, переслідування тощо.

Під час заходу учасники розширили свої знання стосовно прав та можливостей для ВПО, біженців і допомоги, яку вони можуть отримати. А також отримали контакти організацій та центрів, які займаються підтримкою постраждалого населення та надають різного виду допомогу та підтримку. 

Для діток гостей була проведена інтерактивна програма для емоційного розвантаження, а наприкінці вони отримали подарунки-солодощі.

Захід було організовано спільно з іншими організаціями громадського сектору Донецької області: БФ «Право на захист», БФ «Слов’янська мрія», ГО «Добрий Рух», ГО «Центр громадянського суспільства «Друкарня»» та за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.

У Дніпрі до Всесвітнього дня біженців ГО “Десяте квітня” у партнерстві з БФ “Право на захист” та БФ "Rise of Ukraine" організували захід соціальної згуртованості “Добро перемагає”. Мета цього заходу - привернути увагу до проблем людей, які були вимушені шукати прихисток та безпеку за межами своєї домівки та підтримати їх у складні часи.  
  
Захід пройшов у м. Дніпро на базі хабу БФ "Rise of Ukraine".  Під час заходу учасників чекала насичена програма:   
- на початку заходу всі мали можливість подивитися фільм "Європа очима українців" від ГО "Десяте квітня". Фільм створений з відео, відзнятими українськими біженцями в Європі. 
- діти і дорослі із задоволенням взяли участь у майстер-класі із малювання аквареллю 
- також для батьків фахівцями БФ "Право на захист" була проведена інфосесія на тему “Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів”. 
Важливю частиною заходу стала виставка малюнків, які надійшли організаторам з різних куточків області. Всі учасники виставки отримали дипломи від ГО "Десяте квітня".   
  
Цей захід не лише залишив приємні спогади всім учасникам, але й нагадав про важливі цінності, про те, що кожна людина має право на підтримку та солідарність. А відданість один одному, спільність цілей та допомога в складні моменти – ось що робить наш світ кращим.

На третій рік повномасштабного російського вторгнення в Україну, наш народ, органи державної влади та місцевого самоврядування, міжнародні та національні гуманітарні організації, все ще зіштовхуються із численними викликами вимушеного переміщення та допомоги постраждалому населенню.

Тож в Одесі відбувся захід до Всесвітнього Дня біженця, організований ГО «Десяте квітня», щоб обговорити спільні шляхи вирішення спільних питань.

В рамках заходу в Community House гості переглянули чуттєві відео про історії біженців та ВПО, які будуть дім в Україні всупереч війні, та навіть більше — допомагають його будувати іншим. Історії дітей із родин переселенців про їхню буденність та життя під час вторгнення (створене з CESVI та ГО «Я-Бучанець» за підтримки Українського Гуманітарного Фонду (UHF)).

Під час панельної дискусії «Вимушене переміщення — виклики суспільства» поговорили про 
• виклики для біженців та шукачів притулку у процесі інтеграції в приймаюче суспільство. Проблематику інтеграції біженців в умовах війни;
• найефективніші стратегії підтримки та адаптації вимушено переміщених осіб, які були застосовані на практиці після початку повномасштабного вторгнення. Пошук нових підходів для підтримки внутрішньо переміщених осіб з метою посилення їхньої спроможності;
• посилення спроможностей приймаючих громадз
метою сприяння адаптації внутрішньо переміщених осіб та біженців;
• захист на рівні громад. Успішні практики взаємодії місцевої влади та громадських організацій з громадами біженців та ВПО для подолання викликів в умовах війни;
• ефективну інтеграцію та соціальну адаптацію біженців в складних умовах війни. Взаємодія спільної біженців та ВПО в сприянні посиленню їхньої спроможності. Сила - в різномаїтті: як культури можуть взаємодіяти.

Дякуємо за участь
• представнику Державної міграційної служби Євгену Юзіку;
• координаторці проєкту «Тижні добрих справ» Сабіні Нікітенко;
• двічі внутрішньо переміщеній особі, представниці ГО «Ісламський культурний центр «Аль-Масар»», голові Ліги мусульманок України Айші Іса;
• представнику Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області Сергію Фісюкову;
• біженцю з Дагестану в Україні, старшому тренеру академії єдиноборств JSJ Алі Чарінському.

А також вдячні за участь представникам департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олені Китайській, представникам департаменту внутрішньої політики одеської міської ради, представникам Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Відеоролики можна переглянути на YouTube ГО «Десяте квітня»:

👉 «Біженці в Україні — дім всупереч війні»
👉 «Історії вимушеного переміщення дітей під час війни»

Проєкт реалізується ГО “Десяте квітня” за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.