Разову грошову допомогу може отримати особа, яка відповідає таким критеріям:

• проживає в населеному пунктів на деокупованій території;

• не зареєстрована та не була зареєстрована як внутрішньо переміщена особа.

ВАЖЛИВО! Коло осіб, які можуть отримати грошову допомогу цивільному населенню деокупованих населених пунктів, не обмежується громадянами України, а охоплює всіх осіб, у тому числі іноземців, які на законних підставах проживають в межах конкретного населеного пункту.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради/військова адміністрація населеного пункту попереджає цивільне населення про надання грошової допомоги за два дні до початку її надання із зазначенням адреси надання такої допомоги, а також забезпечує здійснення заходів безпеки цивільного населення.

Для отримання допомоги необхідно мати такі документи:

• паспорт громадянина України, або єДокумент, або посвідка на проживання;

• РНОКПП; 

• документ, що підтверджує інвалідність (за необхідності);

• свідоцтво про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).

У разі відсутності у особи, якій надається грошова допомога, відповідних документів у відомості про виплату грошової допомоги цивільному населенню зазначаються дані документів двох осіб, які можуть підтвердити особу, яка отримує допомогу.

Надання грошової допомоги здійснюється в присутності уповноваженої особи відповідної обласної військової адміністрації, яка перевіряє зазначені документи та вносить дані зазначених документів до відомості про виплату грошової допомоги цивільному населенню у паперовій формі.

Видача грошової допомоги цивільному населенню деокупованих населених пунктів нормативно врегульована Постановою КМУ № 1195 від 21 жовтня 2022 року “Деякі питання використання коштів для задоволення потреб евакуйованих осіб та осіб, які проживають в деокупованих населених пунктах”.