Презентація аналітичного дослідження «Компенсаційний механізм за зруйноване чи пошкоджене майно: проблеми, виклики, що удосконалення».

Питання отримання компенсації за пошкодженні та/або знищені об’єкти нерухомого майна залишається одним з найбільш актуальних для постраждалого населення. 

 

Громадська організація «Десяте квітня» здійснило аналітичне дослідження в межах Шевченківської та Первомайської громад Миколаївської області з метою аналізу застосування на практиці визначеного законом механізму надання компенсації власникам пошкодженого/знищеного житла, виявлення основних проблемних питань, які виникають у людей під час її отримання та пошук можливих шляхів вирішення таких проблем. 

 

Дослідження складається з трьох основних частин:

▫️У першій частині розглядається нормативно-правове регулювання процедури отримання компенсації за знищене/пошкоджене нерухоме майно. 

▫️У другій частині на прикладі Первомайської та Шевченківської громад Миколаївської області було проаналізовано, як на практиці працює процедура надання компенсації та висвітлено складнощі, які виникають у постраждалого населення.

▫️У третій частині зроблено аналіз практики розгляду національними судами України справ, які стосуються процедури отримання компенсації.

 

Дослідження було презентовано юристами організації під час зустрічі Кластеру з питань захисту в Миколаївській області та на зустрічі Технічної робочої групи з питань житла, землі та майна.Результати проведеного дослідження будуть покладені в основу подальшої адвокаційної роботи для покращення компенсаційного механізму.

 

З повним тестом аналітичного дослідження можете ознайомитись за посиланням 

 

*Дослідження створене Громадською організацією "Десяте квітня" в рамках проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб та населення, яке постраждало від конфлікту, розширення прав і можливостей громад» за підтримки УВКБ ООН. Зміст дослідження не обов’язково відображає погляди УВКБ ООН.