Моніторинг дотримання прав людини

Організація на регулярній основі займається спостереженням і фіксуванням тих процесів в суспільстві, які знаходяться в полі професійних інтересів. Цікавимося як законодавством так і тим як воно виконується чи порушуються права людини. Ми стежимо за питанням міграції, особливо питанням міжнародного захисту, питаннями внутрішньо переміщених осі, осіб безгромадянства та тих, що під ризиком. Ми моніторимо ситуацію з доступом до правосуддя вразливих груп, таких як особи з особливими потребами, діти, жінки та інш. Ми фіксуємо порушення в сфері прав людини і реагуємо шляхом захисту та приверненням уваги. Але ми не обмежуємося вище зазначеним колом питань, так як ми намагаємося реагувати на всі  в сфері прав людини.

До моніторингу ми залучаємо як внутрішніх так і зовнішніх експертів. Розробляємо методологію з урахуванням специфіки моніторингової місії. Разом за багатьма стейкхолдерами, як неурядовими так і урядовими готуємо висновки та рекомендації з метою зміни ситуації на краще за участі тих хто приймає рішення.

Факти зібрані під час моніторингу є підґрунтям для адвокаційних кампаній.

В результаті моніторингу ми публікуємо дослідження, аналітичні довідки. Всі ці матеріали є доступними на сайті організації та на інтернет ресурсах партнерів. Так ми розповсюджуємо інформацію в друкованому вигляді.

Дослідження

Організація займається дослідницькою діяльністю в правовій сфері. Так, ми робимо, як польові дослідження, так і кабінетні. Вивчаємо законодавство та практику як своєї держави так і інших з метою вироблення рекомендацій для поліпшення  ситуації в тій чи іншій сферах. Такі дослідження широко розповсюджуються можуть використовуватись широким колом різних зацікавлених стейкхолдерів, як національних так і міжнародних.

Адвокація

Наші правові аналітики та експерти вивчають нові законодавчі та політичні ініціативи, а також можливості удосконалення чинного законодавства і політики щодо питань, які є колом наших інтересів.

 Маючи багату правозастосовчу практику ми ідентифікуємо напрямки для адвокування. Ми прагнемо залучати до адвокаційних активностей безпосередньо представників тієї спільноти, на вирішення проблем якої, направлена наша адвокаційна компанія.

Зі свого боку ми надаємо специфічну правову експертизу та спонукаємо суспільство до активних дій. Ми працюємо зі ЗМІ та соціальними медіа ресурсами.

Так ми переймаємося існуючими стереотипами в суспільстві до представників різних груп населення, зокрема ромів. Адвокаційними компаніями міняємо, як ставлення до ромів з боку суспільства такі державних структур, які приймають правові рішення.

За результатами аналізу ми надаємо роз’яснення новел законодавства та розробляємо пропозиції.

Наша діяльність включає ведення стратегічних судових справ, які в кінцевому результаті впливають на державну нормотворчість та привносять інституційні зміни.