16 квітня відбувся виїзд робочої групи з питань документування до міста Березівка.

Робоча група включала в себе представників Головного територіального управління юстиції в Одеській області, соціальних служб, служб у справах дітей, Державної міграційної служби України, органів місцевого самоврядування, а також ГО «Десяте квітня». Ціллю створення такої групи є координація спільних зусиль, спрямованих на вирішення існуючих проблем, пов’язаних з отриманням ідентифікаційних документів та свідоцтв про народження усіма громадянами, що перебувають на території Одеської області.

 

Захід вібувся в декілька етапів. В першій половині дня робоча група обговорила проблеми з документуванням та реєстрацією народження в м. Березівка та Березівському районі. Так, зокрема мова йшла про перешкоди в отриманні медичної документації про народження, реєстрації народження дітей недокументованими батьками, встановлення особи та підтвердження громадянства, а також проблеми доступу до освіти та працевлаштування недокументованих осіб. Зокрема юристи ГО «Десяте квітня» поділилися власним досвідом з надання правової допомоги в даній сфері, а також залишили свої контактні дані для подальшого зв’язку.

Згодом робоча група мала нагоду поспілкуватися з жителями м. Березівка, які все життя проживають без документів. Юристи ГО «Десяте квітня» вже активно працюють над вирішеннями проблеми даних осіб, а завдяки робочій групі процес документування може значним чином пришвидшитись.

В завершальним етапом візиту став виїзд до місць проживання представників місцевої ромської громади, представникам якої розповіли про можливість отримати безкоштовну правову допомогу з оформлення документів та реєстрації народження.

Слід зазначити, що робоча група планує і надалі здійснювати візити в райони Одеської області для допомоги в вирішенні проблем недокументованих жителів регіону.