Упродовж останніх тижнів влада активно закликає мешканців окупованої Херсонської області евакуюватися, заради збереження життя та здоров’я та для допомоги українським військовим в деокупації  регіону. Саме тому спеціалісти громадської організації «Десяте квітня» зібрали необхідну інформацію стосовно безкоштовної евакуації з тимчасово окупованої Херсонщини.

Благодійний фонд Сергія Козиря 

Щоб потрапити до списку, потрібно написати на сторінку Благодійного фонду Сергія Козиря (https://www.facebook.com/helptokherson/) чи в особисті повідомлення (https://www.facebook.com/vilenskay). Також, заявки приймаються через особисті повідомлення на WhatsApp і в Viber за номером 0955660034 та на Telegram  за номером 0930150965. Бажано одразу писати ПІП, населений пункт та номер телефону для зв‘язку.

Благодійний фонд Shlyah.UA 

Безкоштовна евакуація з окупованих територій Херсонської, Запорізькій області та АР Крим. Надають автомобілі, тимчасовий притулок, медичну та юридичну допомогу. Двічі на місяць формують та відправляють евакуаційні колони до Німеччини, Польщі та Латвії, з подальшим розміщенням та всебічною волонтерською допомогою. Аби потрапити до списку, необхідно заповнити форму за посиланням https://linktr.ee/shlyah.ua. Після того, як буде оброблена заявка, з вами зв'яжуться для затвердження маршруту, дати виїзду та консультаціїї, якщо це буде необхідно.

Херсонська обласна військова адміністрація 

Херсонська ОВА також проводить безкоштовну  евакуацію з ТОТ Херсонської області. Для того, аби записатися на евакуацію необхідно написати на номер у Viber  0660278251 контакти осіб, які бажають виїхати. Для запису необхідно вказати ПІП, населений пункт, звідки здійснюватиметься евакуація, та контактний номер особи. 

Також, Херсонська обласна військова адміністрація створила "гарячу лінію" для жителів регіону. Її телефон —   0800330951. Ті, хто не має можливості зателефонувати, можуть писати у месенджери Viber, Telegram, WhatsApp або Signal за номером  +380930119596. Звертатися за допомогою можуть усі жителі Херсонської області і ті, хто виїхав, і ті, хто залишився в окупації.